مزایای هوشمند سازی ساختمان و امکانات خانه هوشمند بسیار فراوان است. در این مقاله سعی داریم ۷ مورد از مزایای خانه هوشمند را بیان کنید تا شما هر چه بهتر با ویژگی های این تکنولوژی آشنا شوید. بدون تردید، ما در عصر طلایی توسعه فناوری زندگی می کنیم. در دو دهه گذشته ، ما برای ارتباط از تلفن های سیم دار به گوشی های لمسی کوچک جیبی قابل حمل، که ده ها عملکرد ارتباطی همزمان را انجام می دهد رفته ایم.اگر تلفن های هوشمند مهمترین پیشرفت های فناوری دهه اول سال ۲۰۰۰ بود، قدم بزرگ بعدی توسعه خانه های هوشمند در سال ۲۰۱۰ به بعد است.

 خانه هوشمند چیست؟

فناوری خانه هوشمند به طور کلی به مجموعه دستگاه ها ، لوازم و یا سیستم هایی که به یک شبکه مشترک وصل می شوند اشاره دارد که می توان به طور مستقل یا از راه دور کنترل کرد.

هنگامی که فناوری خانه شما با هم در یک سیستم کار می کند ، می توان آن را به عنوان “ارتباط خانگی” معرفی کرد. به عنوان مثال ترموستات ، چراغ ها ، بلندگوهای صوتی خانه ، تلویزیون ، دوربین های امنیتی ، قفل ، دستگاهها و سایر موارد، همه به یک سیستم مشترک وصل شده اند که از طریق صفحه لمسی تلفن همراه شما قابل کنترل است.فناوری خانه های هوشمند به شما امکان می دهد تا از قابلیت های پیشرفته و لوکس استفاده کنید که در گذشته امکان پذیر نبود. با گسترش فناوری ،  امکانات خانه هوشمند باعث شده تا زندگی راحت تر و لذت بخش تر شود.

مزایای هوشمند سازی ساختمان

خانه های هوشمند روشی ناب برای همراه شدن با آخرین فن آوری روز است، اما مزایای عملی شگفت انگیزی (و بدون تردید) برای اتوماسیون منزل وجود دارد. چند نمونه می خواهید؟ ما ۷ مورد از مهمترین مزایای هوشمند سازی ساختمان را بیان می کنیم.

۱٫ مدیریت تمام دستگاه های منزل

کاربسیار راحت است، نگه داشتن همه فن آوری های خانه از طریق یک رابط یک گام بزرگ برای پیشرفت فناوری و مدیریت خانه است. از لحاظ تئوری، تنها کارشما این است که یاد بگیرید چگونه از اپلیکیشن خانه هوشمند در تلفن هوشمند و تبلت خود استفاده کنید تا بتوانید  عملکردها و دستگاه های زیادی در  خانه خود را کنترل کنید. این یادگیری برای کاربران جدیدباعث  می شود که دسترسی به سیستم خانه هوشمند بسیار اسان و لذت بخش شود.

مزایای هوشمندسازی ساختمان

نمایی از منو اپلیکیشن خانه هوشمند

۲٫ انعطاف پذیری دستگاه ها و وسایل جدید

سیستم های خانه هوشمند و وسایل جدید و سایر فن آوری ها وقتی با هم مرتبط می شوند به طرز شگفت انگیزی انعطاف پذیر هستند. مهم نیست که  لوازم شما چقدر به روز هستند ، با گذشت زمان ، مدل های جدیدتر و چشمگیر تری تولید می شوند. به علاوه ، شما احتمالاً  وسایل قدیمی را عوض می کنید، یادستگاه ها و فناوری جدیدی را برای همراهی با فضاهای داخلی و خارجی خود اضافه می کنید. امکان ادغام دستگاه های جدید و یکپارچه شدن کار شما به عنوان صاحب خانه بسیار آسان می شود و به شما این امکان را می دهد تا با جدیدترین تکنولوژی های شیوه زندگی به روز و همراه شوید.

۳٫حداکثر امنیت خانه

هنگامی که ویژگی های امنیتی و نظارتی را در شبکه خانگی هوشمند خود وصل می کنید ، امنیت خانه شما به سرعت افزایش می یابد. گزینه های مختلفی وجود دارد – تنها چند مورد از آنها  را  اینجا بررسی می کنیم. به عنوان مثال ، سیستم های اتوماسیون خانگی می توانند ردیاب های حرکتی ، دوربین های مداربسته ، قفل های درب اتوماتیک و سایر اقدامات امنیتی  را در کل خانه به یکدیگر متصل کند تا بتوانید آنها را از طریق تلفن همراه قبل از رفتن به رختخواب فعال کنید. همچنین بسته به زمان خاموش شدن هشدار ، می توانید هشدارهای امنیتی را در دستگاههای مختلف خود دریافت کنید و هر وقت بخواهید ،چه در خانه باشید یا در نیمه کره دیگر زمین کارها را نظارت کنید.

۴- کنترل از راه دور خانه

 کنترل کارکرد خانه خود از راه دور را دست کم نگیرید. در یک روز فوق العاده گرم، قبل از آنکه از محل کار به خانه بروید دستور دهید خانه کمی قبل از ورود شما خنک شود. اگر برای شام عجله دارید اما هنوز در فروشگاه هستید،اجاق شروع به گرم کردن غذا کند. حتی می توانید بررسی کنید که آیا چراغ را روشن کرده اید، چه کسی جلوی در  شماست یا مطمئن شوید که  همه وسایل  برقی خود را خاموش کرده اید.

امکانات خانه هوشمند

کنترل منزل از راه دور

۵- افزایش راندمان انرژی

بسته به نحوه استفاده شما از فناوری خانه هوشمند ، امکان استفاده از انرژی محیط شما وجود دارد. به عنوان مثال ، شما می توانید با استفاده از یک ترموستات هوشمند قابل برنامه ریزی، کنترل دقیق تر در گرمایش و سرمایش خانه خود داشته باشید و سپس بهترین تنظیمات کارآمد در مصرف انرژی را در طول روز پیشنهاد دهید. چراغ ها و پرده ها را می توان برنامه ریزی کرد تا هنگام غروب آفتاب به حالت شب تغییر دهید ، یا هنگام ورود یا خروج از اتاق، چراغ ها  به طور خودکار روشن یا خاموش شوند، بنابراین هیچ وقت نگران اتلاف انرژی نیستید.

۶٫بهبود عملکرد دستگاه

خانه های هوشمند همچنین می توانند درکارایی بهتر وسایل به شما کمک کنند. یک تلویزیون هوشمند به شما کمک می کند تا برنامه ها و کانال های بهتر و برنامه مورد علاقه خود را پیدا کنید. یک اجاق گاز هوشمند در پخت عالی مرغ بدون نگرانی از سوختن یا خام بودن به شما کمک خواهد کرد . سینمای خانگی و سیستم صوتی با هوشمندی طراحی شده می توانند سرگرم کردن میهمانان ، مدیریت فیلم و موسیقی شما را بدون دردسر می کنند. درنهایت ، اتصال وسایل شما و سایر سیستمها با فناوری هوشمندسازی باعث بهبود کارایی دستگاه می شود و در کل باعث می شود زندگی شما بسیار ساده تر و لذت بخش تر شود!

۷٫شخصی سازی مدیریت خانه

از مزایای هوشمندسازی ساختمان می توان کنترل مدیریت منزل براساس سلیقه شخصی را بیان کرد. شما می توانید نظارت کنید که چند بار تلویزیون تماشا می کنید، چه نوع غذاهایی را در فر خود بپزید، چه غذاهایی را در یخچال خود نگه  دارید و عادتهای مصرف انرژی خود را با گذشت زمان کنترل کنید. با این کارها ، شمامی توانید عادات و رفتارهای روزمره خود را تجزیه و تحلیل کرده و تنظیماتی را برای سبک زندگی مورد نظر خود انجام دهید.

هشتمین مورد از مزایای هوشمندسازی را هم می توان بیان کرد، اما تقلب است که آن را در لیست فوق وارد کنید. علاوه بر همه مزایای فناوری خانه هوشمند امروز، هشتمین مزیت در مورد چگونگی پیشرفت فناوری خانه هوشمند در آینده است. با افزایش طرفداران و علاقه مندان سیستم خانه های هوشمند بزرگترین شرکت های فناوری جهان و مبتکران با یکدیگر در رقابت هستند. این بدان معناست که فناوری خانه هوشمند بزرگتر و بهتر به طور مداوم در حال توسعه است تا نیازهای دیجیتالی ما را برآورده کند و صنعت در یک مسیر فوق العاده رو به رشد قرار دارد.

فناوری هوشمندسازی و مزایای آن مطمئناً ارزش این را دارد که خودتان ببینید که برای شما چه کاری می تواند انجام دهد. در خانه هوشمند هانتا  برنامه ای داریم تا شما را برای بازدید از خانه های هوشمندشده توسط شرکت هانتا ببریم. اگر علاقه دارید اطلاعات بیشتری درباره نحوه به روزرسانی منزل خود بیابید، یا اینکه فناوری خانه هوشمند چه کاری را برای شما، خانواده یا شغل شما ممکن است انجام دهد ، حتما برای مشاوره رایگان با ما در ارتباط باشید.