سیستم آبیاری هوشمند با توجه به بالا بودن هزینه های تامین آب، چالش کمبود آب شیرین در کشور،توانایی مدیریت سیستم آبیاری از هر کجا و در هر زمانی و همچنین نیاز به داشتن آنالیز از وضعیت رطوبت خاک و سایر ویژگی های باغ، گلخانه و زمین زراعی، یک نیاز ضروری می باشد. حتی ممکن است شما یک خانه ویلایی داشته باشید و در زمان های خاص و اوقات فراغت به ویلای خود مراجعه کنید. در این حال شما برای مراقبت از درختان،گل ها و فضای سبز ویلایی خود چکار می کنید؟ یا استخر و سونا و جکوزی خود را چگونه کنترل می کنید؟ به کمک سیستم آبیاری هوشمند شما می توانید از طریق گوشی موبایل در هر ساعت از شبانه روز ویلا هوشمند خود را کنترل کنید یا حتی با تعریف یک سناریو کاری کنید که طبق یک زمان بندی مشخص در طول هفته عملیات آبیاری باغ و باغچه شما انجام شود، بدون اینکه نیاز به حضور شما در محل مورد نظر باشد. همچنین می تونید در  زمانی هایی که برای تعطیلات به ویلای خود مراجعه می کنید با استفاده از اپلیکیشن گوشی موبایل  استخر، سونا و جکوزی ویلای خود را قبل از رسیدن جهت استفاده، آماده کنید و نهایت لذت را از سفر و تعطیلات خود ببرید.

سیستم آبیاری هوشمند چیست؟

توضیح زیر را می توان به عنوان تعریف هوشمندسازی مکانیزم آبیاری بیان کرد:

سیستم آبیاری هوشمند مکانیزمی است که در آن کنترل گرهای هوشمند، شرایط آب و هوایی ، تبخیر آب و رطوبت مورد نیاز درخت یا گیاه و میزان رطوبت خاک را می سنجند و براساس آن اقدام به آبیاری می نمایند.

همچنین در این سیستم قابلیتی وجود دارد که شما می توانید با تعریف یک سناریو دستوری را ثبت کنید تا عملیات آبیاری در روزهای خاصی از هفته و در ساعت مشخص و به مدت خاصی انجام شود تا هم نیازی به حضور همیشگی شما در محل نباشد و هم از راه دور قابلیت کنترل را داشته باشد. همچنین در این مکانیزم می توانید از هر مکانی و در هر ساعت از شبانه روز با استفاده از گوشی هوشمند خود سیستم آبیاری را کنترل نمایید.

سیستم آبیاری هوشمند

سیستم آبیاری هوشمند قابلیت های دیگری هم دارد مثلا زمانی که دما افزایش یابد یا میزان بارندگی کم شود، کنترلرگرهای آبیاری هوشمند فاکتور های مختص آن محل مانند نوع خاک را در نظر گرفته و تعداد دفعات و مدت آبیاری را تنظیم می کنند و شما می توانید همانطور که در منزل نشسته اید، زمین و فضای مورد نظر را با گوشی همراه هوشمند خود کنترل، آبیاری و نظارت کنید. و با توجه به آنالیزهایی که سیستم در اختیار شما قرار می دهد، مکانیزم آبیاری خود را بهبود ببخشید و هم در وقت و هم هزینه تا حد بسیار زیادی صرفه جویی نمایید.

تجهیزات آبیاری هوشمند

آبیاری هوشمند از سنسورهای الکترونیکی مدرن استفاده می کنند ، که قادر به جمع آوری داده ها ، تجزیه و تحلیل و تصمیم گیری برای شروع و متوقف کردن آبیاری هستند. این دستگاه ها تصمیمات را به دستگاههای کنترل کننده الکترونیکی که سیستم آبیاری قطره ای یا بارانی را کنترل می کنند ، منتقل می نمایند.

در سیستم آبیاری هوشمند هانتا با استفاده از تعدادی سنسور، کنترل گر و ماژولی که امکان کنترل این سنسور های توسط تاچ پنل هوشمند هانتا و اپلیکیشن موبایل هانتا که هر دو نسخه آندروید و ios را پشتیبانی می کند، می توانید مکانیزم آبیاری هوشمند برای ویلا و باغ خود داشته باشید و بدون دغدغه و در هر زمان و مکان، امکان کنترل آن را داشته باشید. همچنین آبیاری هوشمند هانتا قابلیت کنترل استخر، سونا و جکوزی را دارد و می توانید مراحل آماده سازی آن ها برای استفاده را با استفاده از گوشی موبایلتان کنترل کنید.

سیستم آبیاری هوشمند

منوی آبیاری هوشمند تاچ پنل هانتا

 هزینه سیستم هوشمند آبیاری

هزینه سیستم آبیاری هوشمند در خانه هوشمند هانتا با توجه به بومی بودن این سیستم و داشتن سیستم عامل اختصاصی بسیار مناسب و مقرون به صرفه است و شما با صرفه جویی که در هزینه سرایدار،باغبان و مصرف انرژی انجام می دهید می توانید به راحتی ویلا و باغ خود را هوشمند کنید. در خانه هوشمند هانتا امکان بهره مندی از شرایط قسطی جهت هوشمندسازی باغ و گلخانه و ویلا شما وجود دارد تا همه بتوانند از این تکنولوژی روز استفاده کنند. می توانید از قسمت تماس با ما با کارشناس شرکت هانتا تماس بگیرید تا پلن ها و هزینه های هوشمندسازی آبیاری را با توضیحات فنی کامل به شما ارائه دهند.

مزایای سیستم آبیاری هوشمند شرکت دانش بنیان هانتا

  • آبیاری هوشمند باغ و فضای سبز
  • آماده سازی استخر،سونا و جکوزی طبق زمان بندی و از راه دور
  • قابلیت تنظیم آبیاری براساس دما، زمان و رطوبت خاک
  • قابلیت فعال سازی سیستم آبیاری توسط تاچ پنل مرکزی، کلیدهای لمسی و اپلیکیشن حتی از راه دور
  • صرفه جویی در مصرف آب
  • دریافت گزارش و آنالیزهای سیستم آبیاری جهت بهبود بخشیدن روش های آبیاری