تفاوت خانه هوشمند و سنتی در چیست؟ اگه بخواهیم با یک مثال این تفاوت را برای شما توضیح دهیم شاید جمله زیر بهترین تعریف برای بیان این تفاوت باشد.

برای بیان تفاوت خانه هوشمند و سنتی بهترین مثال مقایسه گوشی های هوشمند امروزی مانند آیفون ۱۱ با گوشی نوکیا ۱۱۰۰ می باشد.

هنوزم هستند کسانی که از گوشی نوکیا ۱۱۰۰ استفاده می کنند ولی تعداد این افراد چند نفر است؟ شاید تنها ۱% جامعه وفادار این نوع گوشی ها باشند و امروزه چنان گوشی های هوشمند نبض بازار را در اختیار گرفته اند که جزء یکی از نیازهای اساسی زندگی امروزه مردم شده اند. البته استارت فراگیر شدن خانه های هوشمند تازه زده شده است و به زودی به دلیل مزیت های خانه هوشمند این سیستم نیز در جامعه فراگیر می شود. حال در زیر تفاوت خانه هوشمند و سنتی را با استفاده از قابلیت های محصولات شرکت دانش بنیان هانتا که صد در صد تولید داخل است و حتی نرم افزارش نیز کامل بومی و انحصاری می باشد، می پردازیم.

مصرف بهینه تر انرژی مهم ترین تفاوت خانه هوشمند و سنتی

امروزه با توجه به بالا رفتن هزینه های مصرف انرژی در کشور، مهم ترین دغدغه ی بیشتر مردم پیدا کردن راهی برای کاهش مصرف انرژی است. خانه های هوشمند بهترین راه حل برای کاهش مصرف انرژی هستند. در خانه های سنتی گرمایش و سرمایش خانه کاملا سنتی و دستی است و شما باید درجه کولر یا شعله بخاری را دستی کم و زیاد کنید یا خیلی وقت ها یادتان می رود چراغ ها و وسایل برقی خانه را خاموش کنید. در خانه هوشمند با کمک ترموستات هوشمند دمای خانه تثبیت می شود و در صورت رسیدن دما منزل به حد دلخواه، به صورت خودکار سیستم گرمایش و سرمایش خاموش می شود و به محض کاهش و افزایش دما از حد مورد نظر سیستم تا رسیدن خانه به دمای مطلوب شروع به کار می کند.

همچنین می توانیم با تنظیم سناریو برای کلید های روشنایی هوشمند هانتا تنظیماتی را اعمال کنید که چراغ ها ساعت خاصی روشن یا خاموش شوند یا چراغ های روشنایی اتاق ها به محض ورود به اتاق روشن و هنگام خروج خاموش شوند.

تفاوت خانه هوشمند و سنتی

                                 صرفه جویی در انرژی با خانه هوشمند

کنترل منزل در هر لحظه و زمان

در خانه هوشمند می توانید در هر لحظه و هر مکان خانه خود را کنترل کنید؟ می پرسید چطور؟ فرض کنید شما سر کار هستید و بچه های شما از مدرسه به خانه برمی گردند و کلید درب منزل را ندارند. به راحتی با اپلیکشین موبایل خانه هوشمند هانتا از هر جا می توانید درب منزل را برای آنها باز کنید. یا مهمانی زنگ آیفون شما را می زند و شما در منزل حضور ندارید، شما می توانید تصویر آیفون را روی موبایل خود به محض زنگ خوردن آیفون مشاهده کنید و با مهمانتان صحبت کنید و از نبودن در منزل  او را آگاه کنید. یا حتی درب را برایش باز کنید که تا رسیدن شما در منزل استراحت کنند.

تفاوت خانه هوشمند و سنتی

                                               آیفون هوشمند هانتا

امنیت بالاتر مهم ترین تفاوت خانه هوشمند و سنتی

در خانه های سنتی امکان سرقت بسیار بالاست زیرا هیچ مکانیزم بازدارنده ای وجود ندارد. ولی در

خانه های هوشمند هانتا علاوه بر این که نفوذ به خانه بسیار مشکل است، تعداد زیادی سیستم های نظارتی و هشدار دهنده موجود است که اطلاعات را در اختیار شما قرار می دهد.

می پرسید چگونه؟ مثالی برای روشن شدن این قضیه می زنیم. مثل سارقی قصد دستبرد زدن به منزل هوشمند شما را دارد. شما می توانید با استفاده از دوربین های مداربسته و با کنترل از طریق گوشی هوشمندتان از هر جا، منزل و اطراف منزلتان را کنترل کنید. حالا فرض کنیم سارق این مرحله را رد کرده و خود را به درب واحد شما می رساند.در این مرحله باید بتواند از کدینگ هوشمند درب واحد عبور کند و رمز یا اثر انگشت را برای ورود وارد کند. باز فرض کنیم سارق این مرحله را نیز رد کند، به محض ورود به داخل منزل یا وارد کردن رمز اشتباه، صاحب منزل از ورود غیرمجاز مطلع شده و حتی سیستم به صورت خودکار با پلیس تماس می گیرد.

کدینگ هوشمند هانتا حتی قابلیت رمز امنیتی دوم را نیز دارد یعنی اینکه قبل از ورود به منزل نیاز است که کد وارد شود به محض ورود به منزل نیز باید کد دوم در تاچ پنل هوشمند هانتا به عنوان رمز دوم در فاصله زمانی که به دلخواه قابل تنظیم است وارد شود در غیر این صورت آژیر خطر به صدا در می آید.

 

تعریف سناریو برتری خانه هوشمند به خانه سنتی

در خانه هوشمند برای هر کاری می توان یک سناریو تعریف کرد. مثلا می توانید تنظیماتی را در سیستم تعریف کنید که هر روز ساعت ۸ صبح پرده ها کشیده شود و چراغ ها خاموش شوند و راس ساعت ۶ پرده ها بسته شده و چراغ به صورت خودکار روشن شوند. یا می توانید برای مهمانی سناریو تعریف کنید تا سیستم صوتی و رقص نور برای داشتن یک جشن لذت بخش فعال شود. یا می توانید سناریو رعب و وحشت را در سیستم خانه هوشمند هانتا فعال کنید که به محض ورود غیرمجاز به منزل،موزیک ترسناک پخش شود، چراغ ها خاموش روشن شوند و پرده ها باز و بسته گردد. همچنین کلی سناریو دیگر که به دلخواه می توانید تعریف کنید تا تفاوت خانه هوشمند با سنتی برای شما ملموس تر گردد.

این ها بخشی از تفاوت خانه هوشمند با سنتی بودند. در خانه هوشمند هانتا شما به دلخواه می توانید کلی ویژگی جذاب و بی نظیر را که حتی برندهای خارجی با قیمت سرسام آور در اختیار شما قرار نمی دهند،با قیمت بسیار مناسب در اختیار داشته باشید. پس با ما تماس بگیرید و لذت یک خانه هوشمند ایرانی را تجربه نمایید.