آشپزخانه های هوشمند با توجه به محبوبیت روزافزون خانه های هوشمند پلان جدید مورد علاقه عاشقان سیستم های هوشمند است. داشتن آشپزخانه هوشمند که در آن با استفاده از اپلیکیشن بتوان اجاق گاز، یخچال، قهوه ساز، لباس شویی و … را از راه دور کنترل کرد و به طور مثال با روشن کردن قهوه ساز از طریق اپلیکیشن یا تعریف سناریو که در ساعت خاصی قهوه ساز روشن شود و قهوه شما را آماده کند به طوری که شما هنگامی که به منزل رسید بدون معطلی قهوه آماده شده را میل کنید، در زندگی شلوغ و پرمشغله امروزی که زمان بسیار ارزشمند است، بسیار ایده ال است. خانه هوشمند هانتا که روز به روز به دنبال نوآوری های جدید با استفاده از دانش صد در صد داخلی است، سیستم آشپزخانه هوشمند را به عنوان پیشروترین شرکت دانش بنیان هوشمندسازی ایران شروع کرده است. در این مقاله شما را با گوشه ای از ابداعات جدید و آینده خانه هوشمند هانتا در زمینه آشپزخانه هوشمند آشنا می کنیم.

اجاق گاز هوشمند

                                             نمونه ای از اجاق گاز هوشمند

چرا یک آشپزخانه هوشمند؟

آشپزخانه شما اتاق بهره وری و شکوفایی هنر شماست. شما در آشپزخانه غذاهای خود را طبخ می کنید ، ظروف خود را تمیز می کنید ، و شاید حتی در آشپزخانه غذا را هم میل کنید. هر کابینت ، ظروف و ابزار به تجربه بهتر آشپزی شما کمک می کند تا بهتر یا بدتر شود. و اضافه کردن هوش به فضای آشپزی شما می تواند دستور العمل های و راحتی کار شما را بهبود بخشد و کار را تسریع کند. آشپزخانه ها می توانند میزبان برخی از مفیدترین فن آوری های نرم افزاری هوشمند در خانه شما باشند. شما می توانید اجاق های هوشمندی را بخرید که زمان پخت و پز هر نوع غذا را خودشان تشخیص دهند و به صورت اتوماتیک روشن و خاموش شوند و شما هیچ وقت نگران سوختن یا ته گرفتن غذایتان نباشید حتی در شرایطی که محو دیدن سریال مورد علاقه تان هستید!!! یا شیر آب هوشمندی داشته باشید که بتوانید از طریق صدا آن را روشن یا خاموش کنید.

آشپزخانه هوشمندگذشته از این واقعیت که بیشتر ما وقت زیادی را در فضای آشپزخانه می گذرانیم ، وقتی صحبت از تکنولوژی و وسایل موجود در آشپزخانه می شود ، پیشرفت های زیادی حاصل نشده است. با این حال تلاش در زمینه آشپزخانه های مدرن هوشمند شروع شده است. آشپزخانه اغلب به عنوان “قلب خانه” خوانده می شود ، اما چرا نمی تواند مغز نیز باشد؟ اینترنت اشیاء موج جدیدی از وسایل آشپزخانه هوشمند را قابل استفاده می کند .

آشپزخانه هوشمند اساساً مفهومی است كه به وسایلی كه یاد می گیرد و برای خودشان فكر می كنند بستگی دارد.

وسایل آشپزخانه هوشمند هر سال متنوع تر و هوشمندتر می شوند. با توجه به گرانی لوازم برقی آشپزخانه در اثر تورم های اخیر کشور،خانه هوشمند هانتا در نظر دارد که با ارائه تکنولوژی های جدید، شما را قادر سازد به جای عوض کردن لوازم آشپزخانه، آن ها را با هزینه کمتری هوشمند کرده و در هزینه ها صرفه جویی نمایید.

نحوه هوشمندسازی لوازم آشپزخانه

دیگر زمان کار کردن شما برای آشپزخانه به سر آمده و حالا آشپزخانه باید برای شما کار کند. وسایل آشپزخانه هوشمند طبق دستورات شما و بدون نیاز به دخالت انسانی کارها را پیش می برند. خانه هوشمند هانتا با نصب یک سری تجهیزات و ماژول آشپزخانه شما را مطیع شما می کند. در ادامه مطلب نمونه ای از این وسایل را معرفی می کنیم.

غذاساز و مایکروویو آشپزخانه هوشمند

با هوشمند کردن غذاساز و مایکروویو می توانید از محل کار، نهار یا شام را آماده کنید. در غذا ساز یا مایکرویو موجود یک ماژول نصب می شود که به شما امکان آن را می دهد تا از هر جای دنیا به کمک گوشی هوشمند یا تبلت خود این وسایل را روشن یا خاموش کنید. جالب تر اینکه غذاساز و مایکرویو هوشمند شما سناریو پذیر می شود. یعنی می توانید به آن ها برنامه دهید که راس ساعت مشخصی به طور خودکار روشن و خاموش شوند. چه چیز لذت بخش تر از این که به محض رسیدن به خانه غذا آماده باشد و شما فقط روی مبل لم دهید و خستگی یک روز سخت کاری را از تن خارج کنید.

هوشمندسازی آشپزخانهقهوه ساز هوشمند

صبح زود، معضل اصلی همه ما جدا شدن از تخت خواب است. به خصوص در روزهای سرد که لذت زیر پتو بودن صد چندان می شود. اغلب ما صبح زود با کلی تاخیر از خواب بیدار می شویم و بدون خوردن صبحانه یا قهوه به محل کار مراجعه می کنیم. با داشتن آشپزخانه هوشمند هانتا بعد از به صدا درآمدن آلارم گوشی، به طور خودکار قهوه یا چای سازتان روشن شده و برایتان چای و قهوه آماده می کند. یعنی لازم نیست زمانی برای دم کردن چای و قهوی سپری کنید و فقط زحمت میل کردن آن بر عهده شما می باشد.

آشپزخانه هوشمند

سنسور تشخیص دهنده نشت گاز

آشپزخانه هوشمند علاوه بر راحتی، به ارتقای امنیت و حفاظت از جان شما و اعضای خانواده تان کمک می کند. یک تشخیص دهنده یا هشدار دهنده نشت گاز با استفاده از سنسورهای مختلف مثل مادون قرمز، امواج مافوق صوت و الکتروشیمیایی غلظت بیش از اندازه ی گازهای مختلف در آشپزخانه یا هر محیط دیگری را تشخیص می دهد. این وسیله، غلظت گاز را بر اساس مقیاسی که در سیستم تعریف شده است، می سنجد و غلظت گاز را با آن مقایسه می نماید. اگر غلظت گاز در خانه و آشپزخانه از حد تعیین شده فراتر رود، سنسور یا زنگ هشدار را روشن می کند، یا چراغ می دهد و یا ترکیبی از علائم هشدار دهنده را فعال می کند. پس از آن که غلظت گاز به حد نرمال و طبیعی برسد، تشخیص دهنده به صورت خودکار خاموش می شود تا از خطای انسانی احتمالی جلوگیری نماید.

پریز هوشمند

پریز هوشمند یکی از  ساده ترین و پرکاربردترین ابزارهای آشپزخانه هوشمند است. پریز هوشمند در ظاهر مانند پریز های معمولی ست اما از نظر عملکرد، تفاوت های عمده ای میان این دو وجود دارد. برای نصب این پریزها لازم نیست دیوارهای آشپزخانه را خراب کنید و یا سیم کشی ساختمان را تغییر دهید! حتی لازم نیست پریزهای قدیمی را از جای خود درآورید! کافیست دو شاخه ی پریز هوشمند را وارد پریز قدیمی کنید. پس از آن، هر وسیله برقی که به پریز هوشمند وصل کنید، هوشمند می شود. یعنی می توانید آن وسیله را از هر جای خانه یا حتی کیلومترها دورتر با استفاده از گوشی هوشمند خود خاموش یا روشن کنید. علاوه بر این ها، پریز هوشمند مانند دیگر تجهیزات خانه هوشمند سناریوپذیر است. شما می توانید یک زمانبندی برای این پریز تعیین کنید تا راس ساعت مشخصی وسیله متصل به خود را روشن و پس از زمان معینی، آن را خاموش کند.

 

مشاورین و کارشناسان خانه هوشمند هانتا آماده هستند تا شما را با فناوری های آشپزخانه هوشمند هانتا هر چه بیشتر آشنا سازند و به شما بهترین مشاوره های لازم را جهت هوشمندسازی منزلتان ارائه کنند. پس با ما تماس بگیرید تا خانه ای هوشمند و لوکس داشته باشید.