ترموستات خانه هوشمند کلید صرفه جویی انرژی در روزهای سرد زمستان و گرمای طاقت فرسا تابستان است. قطعا برای شما هم اتفاق افتاده است که در یک روز گرم تابستانی هنگامی که به منزل می رسید تا خنک شدن منزل به وسیله کولر از شدت گرمی هوا طاقت حرکت نداشته باشید و منتظر شوید تا سیستم های خنک کننده دمای منزل را نرمال کنند. یا در روزهایی سرد تا زمانی که منزل گرم شود در حال لرزیدن و زیر پتو باشید. راه حل شما برای این مشکل چه بوده است؟ اینکه دائم بخاری و کولر وشن باشد تا دمای منزل قبل از حضور شما گرم یا سرد شود؟ با توجه به افزایش هزینه های انرژی آیا هزینه این کار را در نظر گرفته اید؟ ترموستات خانه هوشمند کلید حل مشکل شماست.

شما به کمک ترموستات هوشمند از هر کجا و در هر زمانی با استفاده از گوشی هوشمندتان یا تبلت می توانید دمای منزل خود را کنترل کنید.

می پرسید چطور؟ در ادامه مطلب شما را به طور کامل با ترموستات هوشمند آشنا می کنیم.

ترموستات هوشمند چیست؟

ترموستات خانه هوشمند با استفاده از سنسورها دما منزل شما را کنترل می کند. عملکرد به این صورت است که مثلا در روزهای گرم سال به صورت خودکار دما منزل را در محدوده ۲۳ درجه نگه می دارد و به محض افزایش دما منزل با فعال کردن سیستم خنک کننده دما را به بازه ی مدنظر شما برمی گرداند. همین مکانیزم در فصول سرد سال هم به همین صورت انجام می شود و به محض کاهش دما منزل در فصول سرد سیستم گرمایش شروع به گرم کردن منزل می نماید.

حال شاید از خودتان بپرسید که اگر بخواهیم بعد از یک مسافرت طولانی به خانه برگردیم چه کار باید انجام دهیم. در این حالت برای صرفه جویی در مصرف انرژی سیستم گرمایش و سرمایش خود را خاموش کنید. و چند ساعت قبل از رسیدن به منزل اپلیکیشن خانه هوشمند را باز کنید و از بخش ترموستات شروع به تنظیم دما منزل تان کنید و آن را به دلخواه در دمایی که مدنظرتان است تنظیم کنید تا سیستم ترموستات خانه هوشمند کار خودش را شروع کند و قبل از حضور شما منزل تان را به دمای مطبوعتان برساند. ترموستات هوشمند هانتا تمام این قابلیت ها را در اختیار شما قرار می دهد و

شما با استفاده از اپلیکیشن خانه هوشمند هانتا به راحتی می توانید ترموستات هوشمند خود را کنترل کنید و از قابلیت های آن استفاده نمایید.

مزیت های ترموستات هوشمند هانتا

سناریو پذیری: شما به راحتی می توانید یک سناریو برای ترموستات هوشمندتان تعریف کنید به این صورت که از طریق اپلیکیشن یک دستور را برای کلید هوشمند ترموستات تعریف می کند که مثلا هر روز ساعت ۱۰ صبح کولر روشن شود و ساعت ۷ عصر خودکار خاموش شود و این سناریوها در روزهای خاصی از هفته مثلا از شنبه تا چهارشنبه تکرار شود.

آنالیز میزان مصرف انرژی: ترموستات هوشمند میزان مصرف روزانه و ماهانه مصرف انرژی سیستم سرمایش و گرمایش را به صورت نموداری در اختیار شما قرار می دهد و شما با آنالیز کردن این نمودارها می توانید میزان مصرف انرژی خودتان را بهینه نمایید.

ترموستات خانه هوشمند

آنالیز مصرف با ترموستات هوشمند

هشدار و اعلان ها: این مکانیزم خانه هوشمند عیب و اشکال در سیستم مثل نیاز به تعویض فیلتر های هوا و زمان تعویض آن را به شما هشدار می دهد که این هشدار هم از طریق پیامک و هم از طریق نوتیفیکیشن اپلیکیشن موبایل به دست شما می رسد.

دسترسی از راه دور: با یک ترموستات دستی ، شما باید در خانه باشید تا تغییر دما ایجاد شود. بنابراین اگر فراموش کرده اید که قبل از آنکه منزل را ترک کنید ، سیستم خود را خاموش کنید ، برای گرم کردن خانه خالی هزینه خواهید کرد. با استفاده از یک ترموستات هوشمند ، می توانید درجه حرارت را از هر کجا با استفاده از یک برنامه روی تلفن هوشمند یا تبلت خود تنظیم کنید.

ترموستات خانه هوشمند

                         کنترل ترموستات هوشمند با موبایل

ویژگی های ترموستات خانه هوشمند هانتا

 کلیدهای ترموستات هوشمند هانتا در دو حالت بدون نمایشگر و با نمایشگر تولید شده اند و ویژگی های زیر را در اختیار شما قرار می دهد:

  • دارای سنسور تشخیص دما
  • قابلیت فعال و غیر فعال شدن بر حسب زمان
  • قابلیت فعال و غیر فعال شدن بر حسب دما
  • قابلیت سناریو پذیری
  • قابلیت قفل کردن
  • قابلیت کنترل از طریق تاچ پنل و اپلیکیشن (داخل واحد یا از راه دور)